Reklama
Reklama

Awaria na przejeździe kolejowym. "Może ktoś zasnął w budce?"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

We wtorek i środę nasi czytelnicy donosili o problemach na przejazdach kolejowych w rejonie Plewisk.

Chodzi o przejazdy w rejonie stacji Poznań Junikowo oraz położony niedaleko przejazd łączący Plewiska i Skórzewo.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

- Szlabany zostały opuszczone ok godziny 6:40 i... pozostały takie co najmniej do 7:30 kiedy to zrezygnowałem z oczekiwania i zawróciłem. Spowodowało to duży korek i przyczyniło się do sporego spóźnienia do pracy - relacjonował nasz czytelnik sytuację z przejazdu pomiędzy Plewiskami i Skórzewem. - Samochód dostawczy firmy kurierskiej ledwo wyjechał z błota na poboczu, gdy próbował zawrócić na wąskiej ulicy Kolejowej. W "międzyczasie" przejechało kilka pociągów z 10-minutowymi przerwami. Czy tak powinno być? A może ktoś w budce zawiadowcy zasnął? - pytał pan Wojciech.

Z prośbą o wyjaśnienie sytuacji zwróciliśmy się do zarządzającej infrastrukturą spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. Według niej we wtorek doszło do awarii, ale dopiero o godzinie 9:15, a usterka została usunięta o 10:00. Interwencja potrzebna była również w środę.

- W dniu 8 stycznia br. około godz. 7:00 ponownie na tym przejeździe wystąpiła usterka w systemie sterowania rogatkami, które także zostały w położeniu zamkniętym. Nasi pracownicy ponownie przystąpili do naprawy. Usterka została usunięta około godz. 8:50. Zgodnie z przepisami wprowadzono stosowne procedury bezpieczeństwa. W obu przypadkach natychmiast prędkość pociągów jadących przez ten przejazd została zredukowana do 20 km/h - wyjaśnił Zbigniew Wolny z PKP PLK.
Służby nie odnotowały usterek na przejeździe na ul. Grunwaldzkiej, gdzie kierowcy również musieli czekać dłużej niż zwykle. - Dłuższe zamknięcie na nim rogatek było spowodowane dłuższym czasem jazdy pociągów wynikającym z usterek na przejeździe między Skórzewem a Plewiskami (ograniczenie do 20 km/h). Aktualnie na obu przejazdach urządzenia rogatkowe są w pełni sprawne - wyjaśnił Zbigniew Wolny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro