Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 -1
Reklama

Tramwaj na Naramowice: trwają prace w rejonie pętli Wilczak

sk
środa, 9.01.2019 r.
godz. 11.27
sk | środa, 9.01.2019 r., godz. 11.27
Tramwaj na Naramowice: trwają prace w rejonie pętli Wilczak
fot. PIM

Od kilku tygodni trwają prace związane z budową trasy tramwajowej na Naramowice.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Plac budowy przekazano wykonawcy 13 grudnia. Poznańskie Inwestycje Miejskie zapewniają, że do tej pory prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem.

- Do tej pory zrealizowano wszystkie zadania, które nie wymagały dodatkowych uzgodnień: przygotowany i ogrodzony został plac budowy, wycięto drzewa i krzewy, które z czasem zostaną zastąpione nasadzeniami kompensacyjnymi. Dla bezpiecznego przeprowadzenia robót przygotowawczych i wycinki niezbędne było wstrzymanie ruchu tramwajowego na pętlę Wilczak oraz ogrodzenie terenu budowy, za który (od dnia przekazania placu budowy) odpowiedzialny jest wykonawca robót - informują PIM.

Wykonawca inwestycji, konsorcjum firm Gülermak oraz Mosty Łódź S.A., musi uzyskać wiele uzgodnień, o które mógł wystąpić dopiero po 13 grudnia. Chodzi m.in. o zmiany w organizacji ruchu czy zgody na zajęcie pasa drogowego. Bez odpowiednich dokumentów nie można również rozpocząć rozbiórki infrastruktury tramwajowej na pętli Wilczak. Równolegle trwają prace nad uszczegółowieniem projektu budowlanego.

Prace na razie nie będą powodować utrudnień dla kierowców. Kolejność czynności na poszczególnych odcinkach zależy od decyzji wykonawcy.

Trasą z Wilczaka do Naramowic pojedziemy wiosną 2022 roku. Inwestycja pochłonie prawie 380 milionów złotych.

Reklama