Reklama
Reklama

Samorząd uczniowski z "Marcinka" popiera protest nauczycieli

fot. CC BY-SA 3.0, Radomil, Wikipedia
fot. CC BY-SA 3.0, Radomil, Wikipedia

Poznańscy licealiści postanowili zabrać głos w obronie swoich nauczycieli, którzy przyłączyli się do akcji protestacyjnej.

- Jako uczniowie, nie możemy przejść obojętnie wobec narastającej frustracji i bezsilności osób, które wkładają całe swoje serce i zaangażowanie aby nas wykształcić i wychować - czytamy w poście Samorządu Marcinka, który przez dobę zebrał ponad 700 reakcji na Facebooku. - Zdajemy sobie sprawę z możliwych, dramatycznych konsekwencji dalej pogarszającej się sytuacji nauczycieli i w pełni wspieramy ich postulaty - dodają uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego.

Młodzież w swoim poście odwołała się do słów Baracka Obamy: "W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo". - Te słowa mimo upływu lat, pozostają tak samo aktualne. Trafnie określają odpowiedzialność ciążącą na jednej z najbardziej potrzebnych, a zarazem obecnie niedocenianych warstw społecznych naszego kraju - czytamy w oświadczeniu.

Samorząd Marcinka jednocześnie prosi też swoich kolegów i swoje koleżanki o wyrozumiałość dla nauczycieli, którzy zdecydowali się dołączyć do akcji protestacyjnej. Post spotkał się z pozytywną reakcją internautów. - Ja, wieloletni nauczyciel bardzo Wam dziękuję. Mocne słowa! Bardzo mnie poruszyły - pisze jedna z komentujących.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro