Reklama
Reklama

Czy na Św. Marcin wróci życie? Wiadomo już, że przeniesie się tam słynna restauracja

fot. Cafe La Ruina i Raj @ FB
fot. Cafe La Ruina i Raj @ FB

- 31 marca 2019 roku po raz ostatni na Śródce ugotujemy kuchnię podróży i upieczemy dla Was twaróg - zaczynają swoje oświadczenie restauratorzy.

Cafe La Ruina i przyległy do niej Raj funkcjonowały na Śródce od 7 lat. Restauracja w tej lokalizacji cieszyła się dużą popularnością, aby zjeść w niej posiłek przeważnie trzeba było się postarać o rezerwację. Mimo to właściciele jadłodajni zdecydowali się na rewolucyjny krok i przenoszą interes do centrum miasta.

- Przeżyliśmy tu 7 niesamowitych lat. Krew, pot i łzy, dużo radości, satysfakcji, ale i potwornie ciężkiej, stresującej roboty 24h, 7 dni w tygodniu. Urodziliśmy w międzyczasie Czesława i nie rozwiedliśmy się tylko dlatego, że nie było czasu - zwierzają się restauratorzy, przechodząc zaraz do powodów przeprowadzki: - W związku z planowanym generalnym remontem kamienicy, w której funkcjonują obydwa nasze lokale, musielibyśmy wstrzymać naszą działalność na co najmniej 2 lub 3 miesiące - tłumaczą.

Dodatkowo, wynajmujący w kamienicy, w której mieszczą się oba lokale, zdecydowali się podnieść opłaty. - Biorąc pod uwagę standard użytkowanych przez nas lokali, mielibyśmy płacić najwyższy, tak naprawdę najwyższy, czynsz w Poznaniu - czytamy na profilu Cafe La Ruina i Raj. Restauratorzy zastanawiali się nawet nad zamknięciem interesu, jednak zdecydowali się podjąć kolejne wyzwanie.

- Od kwietnia 2019 roku będziemy Was gościć, bawić się z Wami na... Rany, tak bardzo potrzebujemy tu Waszego pokrzepienia i wiary, że będzie dobrze, na ulicy Święty Marcin - pisze para właścicieli. - I tak, dajemy słowo honoru, to będzie dwa albo trzy razy lepsza Ruina i Raj - dodają.

Przeniesienie popularnej restauracji na rewitalizowaną właśnie ulicę jest z pewnością na rękę miejskim włodarzom, którzy dokładają starań, by na przebudowywanym właśnie Św. Marcinie znów zakwitło życie rozrywkowe i kulturalne. Urząd miasta przewidział nawet specjalny system zachęt dla potencjalnych najemców.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
54.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro