Reklama
Reklama

Do napędzania autobusów użyją paliwa uzyskanego z... krowich odchodów

zdj. ilustracyjne | fot. Gary Scott/freeimages.com

W pakistańskim Karaczi powstaje właśnie nowy system autobusów BRT. Trasy będą obsługiwane przez hybrydowe autobusy napędzane gazem wytwarzanym z krowich odchodów.

Jak informuje portal Transport Publiczny, budowa systemu Bus Rapid Transport trwa w Karaczi od wielu lat, a pierwsza linia miała być gotowa w 2017 roku. Dziś mówi się, że pierwsza licząca 35 kilometrów trasa zostanie oddana do użytku w 2020 roku. Łącznie na cały system ma się składać pięć linii. Inwestycja realizowana jest przy udziale środków na wspieranie ochrony klimatu z ONZ, a jednym z jej kluczowych elementów ma być nowoczesny, hybrydowy tabor, który napędzany będzie biometanem pozyskiwanym z... krowich odpadów. W początkowej fazie po Karaczi ma jeździć 200 autobusów napędzanych tym paliwem.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Pojazdy będą korzystały z ekologicznego paliwa, ale nie mniej ważne jest zużycie ogromnych ilości krowiego łajna, które w tej chwili trafiają do Oceanu Indyjskiego. Całkowity koszt inwestycji to583,5 mln dol.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro