Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-5 -9
Reklama

W światowym rankingu jakości życia Poznań znalazł sie na 116. miejscu i ustępuje tylko jednemu polskiemu miastu

sw
poniedziałek, 7.01.2019 r.
godz. 18.08
sw | poniedziałek, 7.01.2019 r., godz. 18.08
W światowym rankingu jakości życia Poznań znalazł sie na 116. miejscu i ustępuje tylko jednemu polskiemu miastu
fot. Piotr Kubasiewicz

Międzynarodowy serwis Numbeo opublikował zestawienie dotyczące jakości życia w poszczególnych miastach na całym świecie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
-5°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1005 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zestawienie serwisu opiera się na empirycznych i wymiernych danych - nie ma więc w nim mowy o trudnych do uchwycenia czynnikach, takich jak dostęp do kultury lub ogólna szczęśliwość. Uwzględnione zostały za to: siła nabywcza, zanieczyszczenie powietrza, ceny mieszkań,  koszty życia, bezpieczeństwo, dostęp do opieki zdrowotnej, korki, ogólne uwarunkowania klimatyczne. Tak skonstruowane zasady premiują stolicę Australii, która została sklasyfikowana na pierwszym miejscu. Na drugiej lokacie znalazło się holenderskie Eindhoven. Ostatnią pozycję na podium zajmuje amerykańskie Raleigh, w stanie Północna Karolina.

Poznań w rankingu Numbeo znalazł się na 116. miejscu i ustępuje jedynie jednemu polskiemu miastu, mianowicie Gdańskowi, który został sklasyfikowany na 88 lokacie. To nie jedyne miejskie ośrodki znad Wisły zestawione przez Numbeo, ale wszystkie one uplasowały się niżej. Mowa o Warszawie (127.), Wrocławiu (137.) i Krakowie (144.). Pomiędzy polskimi liderami rankingu znalazły się takie metropolie, jak Brno, Zagrzeb, Wilno, Las Vegas, Birmingham, Tel-Awiw, Miami, czy Madryt.

Zestawienie można zobaczyć pod tym linkiem.

Reklama