Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Straż Pożarna kontroluje escape roomy w całej Polsce: kilkadziesiąt obiektów już zamknięto

BS
poniedziałek, 7.01.2019 r.
godz. 10.31
BS | poniedziałek, 7.01.2019 r., godz. 10.31
Straż Pożarna kontroluje escape roomy w całej Polsce: kilkadziesiąt obiektów już zamknięto
fot. Marcin Bielecki/PAP

Polska Agencja Prasowa poinformowała o efektach kontroli prowadzonych przez strażaków w escape roomach na terenie całego kraju.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy, że do tragicznego pożaru doszło w escape roomie na terenie Koszalina. W jego wyniku śmierć poniosło pięć piętnastolatek. Po tym zdarzeniu szef MSWiA zlecił kontrolę tego typu obiektów na terenie całego kraju. Kontrole prowadzone były między innymi w Wielkopolsce, a pierwszy obiekt zamknięto na terenie Konina. O działaniach wielkopolskich strażaków pisaliśmy tutaj.

W poniedziałek Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej dokonała pierwszego podsumowania działań. Rzecznik prasowy Paweł Frątczak poinformował w rozmowie z PAP, że do tej pory strażacy skontrolowali 325 obiektów. Wykryto w nich 1115 nieprawidłowości, a 406 z nich związanych było z ewakuacją. Strażacy wystawili 33 mandaty, a 26 obiektów zostało natychmiast zamkniętych.

Rzecznik straży zaapelował też o wstrzymanie się od korzystania z escape roomów do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności piątkowej tragedii.

Reklama