Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-5 -9
Reklama

Właściciel escape roomu w Koszalinie został zatrzymany w Poznaniu

j
niedziela, 6.01.2019 r.
godz. 12.25
j | niedziela, 6.01.2019 r., godz. 12.25
Właściciel escape roomu w Koszalinie został zatrzymany w Poznaniu
Tragiczny pożar w Koszalinie - fot. Marcin Bielecki / PAP

Mężczyzna został zatrzymany.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
-5°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1005 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Prokuratura prowadzi czynności z udziałem mężczyzny, który został zatrzymany w piątkowy wieczór przez wielkopolskich policjantów i przewieziony do Komendy Miejskiej w Koszalinie. Dziś będzie przesłuchany, dziś też odbędą się czynności z pracownikiem escape roomu, który odniósł obrażenia w wyniku tego tragicznego pożaru – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Jarosław Szymczyk, cytowany przez Radio Poznań. 

Jak podaje Radio Poznań 28-letni właściciel pochodzi z Wielkopolski. Mężczyzna nie był wcześniej karany. Został zatrzymany przez wielkopolskich policjantów w piątek.

Nadal prowadzone jest intensywne śledztwo mające na celu wyjaśnienie przyczyn tragedii. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie wszczęła w tej sprawie śledztwo. Od momentu zgłoszenia zdarzenia zachodniopomorscy policjanci z KMP w Koszalinie i KWP w Szczecinie, nieprzerwanie pracują nad ustaleniami i gromadzeniem materiału procesowego, który niezbędny jest do zbadania przyczyn tragedii – informuje zespół prasowy KWP w Szczecinie. Ponadto, z uwagi na skalę piątkowej tragedii, do wsparcia najbliższych ofiar skierowano policyjnych psychologów – dodaje.

Przypomnijmy do tragicznego zdarzenia doszło w piątek około godziny 17 w jednym z escape roomów w Koszalinie. W pożarze zginęło pięć 15-latek. W poważnym stanie do szpitala trafił też mężczyzna - pracownik obiektu.

Niedziela jest dniem żałoby w Koszalinie.

AKTUALIZACJA
niedziela, 6.01.2019 r.,
godz. 13.31

AKTUALIZACJA | niedziela, 6.01.2019 r., godz. 13.31

Jak precyzuje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji mężczyzna pochodzi z Koszalina, ale od jakiegoś czasu mieszka w Poznaniu. Został zatrzymany przez poznańskich policjantów na zlecenie koszalińskiej prokuratury. Teraz już w Koszalinie będą z nim prowadzone dalsze czynności.

Reklama