Reklama
Reklama

Protesty nie przerwały prac. Zamek w Stobnicy prawie gotowy

zdjęcie archiwalne

Pomimo dużego medialnego szumu i powszechnego społecznego oburzenia, realizacja inwestycji w środku Puszczy Noteckiej jest już na ukończeniu.

O zamku budowanym na terenie objętym programem ochrony przyrody, Natura 2000 zrobiło się głośno w lipcu. Oburzenie budziło przede wszystkim zlokalizowanie inwestycji i jej potencjalny wpływ na środowisko. Wątpliwości budziły też procedury, które doprowadziły do wydania zgody na inwestycję. Przez chwilę wydawało się, że los zamku jest przesądzony i inwestor zostanie zmuszony do jego rozbiórki.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Na razie jednak się na to nie zanosi, gdyż firma D.J.T. sp. z o.o. nie przerywa prac. Jak informuje portal gazeta.pl, wkrótce nastąpić ma zamknięcie stanu surowego zamku. A mowa o budowli o wielkich gabarytach. W zamku ma się mieścić 46 apartamentów, w których będzie mogło zamieszkać około 100 osób.

Niewykluczone, ze sprawa będzie miała swoje prawne reperkusje. Bada ją poznańska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Za to przedsiębiorstwo Wody Polskie prowadzi kontrolę, której efektem może być nakaz rozbiórki nasypu, służącego wykonawcy inwestycji jako plac manewrowy. Do tej pory jednak nie stwierdzono nieprawidłowości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro