Reklama

Poznański pasjonat LEGO zbudował z klocków Jerzego Owsiaka i oddał na licytację WOŚP

fot. Mateusz Wawrowski
fot. Mateusz Wawrowski

Mateusz Wawrowski po raz kolejny wziął udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tym razem z LEGO zbudował figurkę twórcy tej inicjatywy.

- Figurkę wraz z podstawką zbudowałem ze 176 elementów w stylu zestawów LEGO Brickheadz - tłumaczy poznaniak. - Miniaturowego Owsiaka można ustawić na specjalnej podstawce, na której widnieje jego autograf. Na spodniej stronie podstawki znajduje się hologram potwierdzający autentyczność autografu - dodaje Wawrowski. Zwycięzca licytacji dostanie także żółte klocki do zmiany koszulki figurki Jurka Owsiaka.

Mateusz Wawrowski - prócz swojej klockowej pasji - realizuje się w dziedzinie, w której kształcił się na studiach, czyli w logistyce i transporcie. Poznaniakowi udało się nawet połączyć te dwie sfery i zaprojektować ponad 20 modeli. - Są to modele dotyczące transportu, ale nie tylko. Część z nich przygotowuję na zamówienie różnych instytucji i firm, część robię realizując swoje plany i pomysły - czytamy na jego stronie internetowej. Na przełomie listopada i grudnia w Bramie Poznania odbyła się wystawa z jego projektami: "Z klocków. Jak poukładać miasto".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro