Reklama
Reklama

UAM najlepszą uczelnią w Polsce? Tak mówi właśnie opublikowany międzynarodowy ranking

Na 160. miejscu - z 719 uczelni notowanych w rankingu "Green Metric" - został sklasyfikowany poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

W tworzonym od 2010 r. rankingu znalazło się 7 polskich uczelni. Zestawienie - prócz programów edukacyjnych i badawczych - uwzględnia także inwestycje infrastrukturalne, kwestię gospodarowania odpadami, w tym toksycznymi, rozwiązania w zakresie oszczędności wody i energii, zagospodarowania przestrzeni, w tym zielone innowacje, rozwój ścieżek dla pieszych i rowerzystów na kampusach itd.

UAM zajął wysokie, 160. miejsce w klasyfikacji ogólnej, ale są kategorie, w których wypadł jeszcze lepiej. Chodzi np. o ocenę kampusów - tutaj poznańska uczelnia zajęła 70. lokatę na świecie i 67. w Europie. - Uniwersytet to nie tylko miejsce prowadzenia badań i kształcenia, ale także instytucja, która dba o środowisko naturalne, kształtuje postawy społeczności akademickiej i mieszkańców, tworzy przestrzeń przyjazną dla otoczenia i przyrody - czytamy w materiałach prasowych dotyczących tej informacji.

Uniwersytet ze stolicy Wielkopolski "prowadzi prace nad zbudowaniem programu Zielonego Uniwersytetu, którego celem ma być nie tylko zwiększenie świadomości wśród społeczności akademickiej na temat zasad zrównoważonego rozwoju, oszczędzenia zasobów naturalnych, lecz także wzmocnienie bądź zainicjowanie projektów badawczych i edukacyjnych, które dotyczą środowiska naturalnego".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro