Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Straż Miejska podsumowuje kolejny tydzień: najwięcej interwencji dotyczyło parkowania, ale udaremniono też spalanie... obornika

BS
czwartek, 3.01.2019 r.
godz. 19.15
BS | czwartek, 3.01.2019 r., godz. 19.15
Straż Miejska podsumowuje kolejny tydzień: najwięcej interwencji dotyczyło parkowania, ale udaremniono też spalanie... obornika
fot. SMP

W ostatnim tygodniu straż miejska przyjęła od mieszkańców 658 zgłoszeń. Duża ich część dotyczyła nieprawidłowo zaparkowanych aut, ale wiele było też interwencji porządkowych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1029 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Sporo pracy tradycyjnie dostarczyli strażnikom miejskim kierowcy źle parkujący swoje pojazdy. Dużą akcję wymierzoną w źle parkujących przeprowadzono na ulicy Kosińskiego - Parkujący samochody skośnie, byli informowani o konieczności stawiania samochodów wzdłuż krawędzi jezdni. Na tej ulicy przestrzeganie zasad parkowania jest bardzo ważne z uwagi na komunikację miejską. Skośnie zaparkowane pojazdy utrudniają przejazd autobusom. Po trwającej cały tydzień akcji informacyjnej przyszedł czas na działania z bloczkiem mandatowym - relacjonuje straż miejska. Jednocześnie na Wildzie "uwolniono" sześć miejsc postojowych, które były blokowane przez wraki.

Pod koniec roku podjęto też interwencję w związku z dużym zadymieniem z komina kotłowni przy ulicy Wołowskiej. Interweniujący strażnicy potwierdzili problemy i jednocześnie ujawnili ogromne składowisko odpadów na placu przy kotłowni - Na placu, tuż obok kotłowni, funkcjonariusze ujawnili duże ilości nagromadzonych odpadów pochodzących z demontażu starych mebli, drewniane podkłady kolejowe, a także koński obornik. Wszystko to, jak potwierdził mężczyzna zatrudniony na stanowisku palacza, było spalane w piecu - informuje SM. Właściciel posesji został ukarany karą o łącznej wysokości 600 złotych, a o nieprawidłowościach poinformowano właściwe służby.

O pięćset złotych uszczuplone zostały też zarobki jednego z lokali gastronomicznych w rejonie ulicy Kasztelańskiej - Strażnicy z Grunwaldu interweniowali w sprawie porzuconych odpadów. Funkcjonariusze szybko ustalili, że śmieci te pochodzą z pobliskiego lokalu gastronomicznego. Mandat w wysokości 500 zł i pokrycie kosztów sprzątania, to kara za zaśmiecanie miejsc publicznych - dodaje SM.

Reklama