Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 5
Reklama

Zabytkowe motocykle poznańskiego stowarzyszenia zalane wodą. „Nasza siedziba zmieniła się w sadzawkę”

j
czwartek, 3.01.2019 r.
godz. 14.45
j | czwartek, 3.01.2019 r., godz. 14.45
Zabytkowe motocykle poznańskiego stowarzyszenia zalane wodą.  „Nasza siedziba zmieniła się w sadzawkę”
fot. Poznańskie Zaprzęgi / Facebook

Mieszcząca się w zabytkowym schronie siedziba Poznańskich Zaprzęgów zalała woda.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Musimy podzielić się z wami naszym dzisiejszym odkryciem. Wygląda na to, że rozszerzymy naszą działalność o turystykę wodną. Z niezależnych od nas przyczyn, na skutek prawdopodobnie ludzkiej głupoty nasza siedziba zmieniła się w sadzawkę – napisali na Facebooku członkowie stowarzyszenia Poznańskie Zaprzęgi.

W momencie zalania w obiekcie znajdowało się dziesięć częściowo wyremontowanych maszyn. Pasjonaci motocykli ze stowarzyszenia Poznańskie Zaprzęgi wynajmują od ZKZL zabytkowy schron przy forcie Va na Piątkowie. Znajduje się w nim bar i miejsce, gdzie przechowywane są motocykle. Prawdopodobnie przyczyną wycieku było uszkodzenie zaworu, na który spadła betonowa płyta przykrywająca studzienkę.

Nie wiemy w jakim celu, ale najprawdopodobniej ktoś próbował się dostać do studzienki, może chciał ukraść zawór? Jednak kiedy przesuwał pokrywę, ta spadła na dół i uszkodziła instalację. Na skutek ludzkiej głupoty nasza siedziba zamieniła się w sadzawkę – mówi w rozmowie z WTK Marcin Baranek z Poznańskich Zaprzęgów. Wczoraj wieczorem wyprowadzaliśmy motocykle z wody i odstawiliśmy w bezpieczne miejsce. Teraz będą rozbierane, osuszane i czeka je kolejny remont – dodaje.

Przypomnijmy, że to właśnie członkowie stowarzyszenia Poznańskie Zaprzęgi zorganizowali zbiórkę na remont Hospicjum Palium pod hasłem „Gwiazdorze przyjedź na motorze”.

Reklama