Reklama

Salezjańskie pogotowie

Poznańskie Pogotowie Opiekuńcze poprowadzą księża Salezjanie z Piły. Prawdopodobnie od 1 września zmieni ono nazwę na Salezjański Dom Młodzieży. Zmiany będą głównie formalne, jednak zgromadzenie wprowadzi w placówce zasady świętego Jana Bosko. W ośrodku pozostaną jego pracownicy.

W tych pokojach mieszkają dzieci w wieku od 11-stu do 18-stu lat, którym z różnych przyczyn trzeba zapewnić opiekę i bezpieczeństwo. W ich rodzinnych domach często istnieje problem przemocy lub alkoholizmu. Trafiają tu skierowane przez MOPR lub przywożone są przez policję.

Do placówki z zasady nie są przyjmowani młodociani sprawcy czynów karalnych. Pogotowie Opiekuńcze chce przede wszystkim chronić dzieci, które trafiają tu z powodów rodzinnych.

Najprawdopodobniej od 1 września Pogotowie Opiekuńcze przejmą księża Salezjanie z Piły. Zgromadzenie ma już doświadczenie w prowadzeniu podobnych placówek. Dziś komisja polityki społecznej i zdrowia rady miasta przyjęła uchwałę dotyczącą likwidacji poznańskiego pogotowia opiekuńczego. To jednak zabieg formalny, bo pogotowie nie zniknie z mapy miasta. Na decyzję o przekazaniu placówki salezjanom wpłynęło wiele czynników - między innymi to, że stanie się ona wielofunkcyjna.

Podstawową zmianą będzie prowadzenie placówki według innych zasad - salezjanie kierują się zasadami świętego Jana Bosko: religii, rozumu i dobroci.

Do przekazania Pogotowia Opiekuńczego Salezjanom potrzebna jest jeszcze zgoda radnych. W przekształconej placówce pozostaną wszyscy jej pracownicy.
Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro