Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Nauczyciele mają dość: w LO św. Marii Magdaleny rozdano arkusze próbnej matury i ogłoszono strajk

j
czwartek, 3.01.2019 r.
godz. 10.31
j | czwartek, 3.01.2019 r., godz. 10.31
Nauczyciele mają dość: w LO św. Marii Magdaleny rozdano arkusze próbnej matury i ogłoszono strajk
fot. Piotr

Po strajkach między innymi służb mundurowych i pracowników sądów swoje działania po raz kolejny zapowiedzieli nauczyciele.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od nowego roku problem masowych L4 w placówkach szkolnych powrócił. Już od wczoraj do naszej redakcji zaczęły docierać informacje o problemach między innymi w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 na os. Władysława Łokietka w Poznaniu, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 8 na os. Bolesława Śmiałego oraz z Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny, gdzie miała zostać odwołana próbna matura. 'Kpina, strajk w Marynce, odwołali próbne matury. Rozdali arkusze i powiedzieli, że strajkują' - napisała do nas czytelniczka Anula.

Na razie nie mogę potwierdzić żadnej z tych informacji – mówi Karolina Adamska z Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Są one weryfikowane po kilku zgłoszeniach – z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1, skąd przyszło do nas pismo od zaniepokojonego rodzica oraz z jednej z podpoznańskich szkół i Liceum Ogólnokształcącego im. św. Marii Magdaleny, skąd odebraliśmy telefony, że istnieje obawa, iż próbne matury się nie odbędą. Wszystkie informacje, które do nas dotarły są sprawdzane – dodaje.

W połowie grudnia poznańscy nauczyciele przystąpili do ogólnokrajowego protestu w formie masowego wysyłania listów do minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej z żądaniem podwyżki wynagrodzeń o 1000 zł od 1 lutego przyszłego roku. Problem w oświacie polega na tym, że ludzie wolą odejść niż powalczyć - mówiła w grudniu w Wieczorze WTK Izabela Lorenz-Sikorska przewodnicząca OM POiW RW. Liczba wolnych etatów świadczy o tym, że nam jest trudno wyjść na ulice. Wychowując uczniów mówimy, że należy pewne rzeczy rozwiązywać na drodze dialogu, żeby przestrzegać prawa, pewnych norm, więc trudno żebyśmy palili opony - mówiła. Ale mamy problem kto będzie uczył te dzieci – być może rodzice – dodała. Nauczyciele zapowiadali, że 17 grudnia będą masowo przechodzić na zwolnienia lekarskie. Tak się jednak nie stało i wówczas w Poznaniu zamknięte było tylko jedno przedszkole - numer 178 na os. Orła Białego.

AKTUALIZACJA
czwartek, 3.01.2019 r.,
godz. 10.56

AKTUALIZACJA | czwartek, 3.01.2019 r., godz. 10.56

Jak potwierdził Wiesław Banaś zastępca dyrektora Wydziału Oświaty w Poznaniu faktycznie w Liceum Ogólnokształcącym im. św. Marii Magdaleny nauczyciele na znak protestu odwołali dziś matury próbne, które mają się odbyć w innym terminie. Pozostałe zajęcie w tej placówce odbywają się normalnie.

Reklama