Reklama
Reklama

28 osób oskarżonych o handel narkotykami. Grupa działała na terenie Wielkopolski

fot. Policja, archiwum

Poznańska prokuratura postawiła 28 osobom zarzuty handlu narkotykami.

W latach 2014-17 na terenie Wielkopolski działała grupa zajmują się rozprowadzaniem substancji psychotropowych i odurzających w znacznych ilościach. W jej skład wchodziło 6 mężczyzn: jeden z nich pozyskiwał narkotyki poza krajem, a jego partnerzy zajmowali się dystrybucją na terenie województwa. W toku śledztwa ustalono tożsamość kolejnych 22 osób. Odbierały one towar od głównych sprawców po czym sprzedawały indywidualnym klientom.

- Jak ustalono w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu wprowadziła ona do obrotu około 17 kg amfetaminy, 1000 sztuk tabletek metaamfetaminy, 500 sztuk tabletek ekstazy i pół kilograma marihuany o łącznej wartości co najmniej 150 tysięcy złotych jak również nielegalnie wyprodukowany tytoń i papierosy, przez co narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę 180 tysięcy złotych - relacjonował prok. Michał Smętkowski.

Zarzuty postawiono 28 osobom. Część z nich zgodziła się na poddanie karze bez procesu. Głównym oskarżonym grozi do 15 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
33.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro