Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Kierowca miał niemal 4 promile alkoholu w organizmie. Prowadził auto bez uprawnień

j
niedziela, 30.12.2018 r.
godz. 16.30
j | niedziela, 30.12.2018 r., godz. 16.30
Kierowca miał niemal 4 promile alkoholu w organizmie. Prowadził auto bez uprawnień
fot. Policja

51-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kierowca Toyoty został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Opatówku na terenie gminy Brzeziny. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Opatówku wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 51-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – relacjonuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z policji w Kaliszu.  

Auto 51-latka zostało odholowane na parking strzeżony. A mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem i zachowaniem kompletnie nieodpowiedzialnym. Alkohol obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości oraz skłania do brawury na drodze. Aby wyeliminować z dróg osoby, które mogą stanowić zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze każdego dnia kontrolują stan trzeźwości kierowców – przypomina mł. asp. Jaworska-Wojnicz.

Reklama