Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

S5 z Poznania do Wronczyna otwarta. Kierowcy na razie mogą korzystać z jednej jezdni

j
niedziela, 30.12.2018 r.
godz. 13.30
j | niedziela, 30.12.2018 r., godz. 13.30
S5 z Poznania do  Wronczyna otwarta. Kierowcy na razie mogą korzystać z jednej jezdni
fot. Maciej Szefer

Zgodnie z zapowiedziami w niedzielę otwarty został 16 kilometrowy odcinek trasy S5 pomiędzy Wronczynem i Poznaniem. Na razie kierowcy mogą korzystać tylko z jednej jezdni.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już w piątek GDDKiA poinformowała, że prace budowlane jednej jezdni S5  na odcinku Poznań – Wronczyn dobiegają końca. Wówczas rozpoczęły się odbiory związane z udostępnieniem tej jezdni dla kierowców. Trwa kontrola Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz wykonywany jest audyt BRD przez pracowników poznańskiego Oddziału.  Dopiero po uzyskaniu pozytywnego wyniku  kontroli możliwe będzie  wydanie pozwolenia na użytkowanie – informowała Alina Cieślak z GDDKiA.

Zgodnie z zapowiedziami kierowcy od niedzieli mogą już korzystać z 16 kilometrowego odcinka trasy S5 pomiędzy Wronczynem i Poznaniem, na razie ruch odbywa się po jednej jezdni. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa  użytkownikom, na  nowej drodze będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km na godzinę, zostaną odseparowane pasy ruchu przy pomocy  tablic oznakowania poziomego U21 w celu wydzielenia przeciwległych kierunków ruchu  oraz ustawione zostaną  znaki ostrzegawcze A-18b –uwaga na  zwierzęta dzikie – dodaje Cieślak.

Na drugą jezdnię trzeba jeszcze poczekać. Według zapowiedzi istnieje możliwość, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem kierowcy będą mogli z niej korzystać w czerwcu 2019 roku.

Przypomnijmy. 16-kilometrowy odcinek trasy S5 między Poznaniem i Wronczynem to przedłużenie zachodniej obwodnicy Poznania, dzięki któremu odciążone zostaną m.in. Komorniki. Umowę na budowę odcinka podpisano w lipcu 2015 roku i opiewa na blisko 530 milionów złotych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nowym odcinkiem trasy S5 kierowcy mieli pojechać już w listopadzie 2017 roku, ale pojawiły się problemy z wykonawcą i prace znacznie się wydłużyły.

Reklama