Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 -1
Reklama

Kierowca ciężarówki podczas kontroli podał dane kolegi

j
sobota, 29.12.2018 r.
godz. 11.30
j | sobota, 29.12.2018 r., godz. 11.30
Kierowca ciężarówki podczas kontroli podał dane kolegi
Zdjęcie ilustracyjne - fot. Policja

32-latek wsiadł za kierownicę auta pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W ubiegły czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kaliszu zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy. Kierujący oświadczył, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość, ale poda wszystkie potrzebne dane ustnie. Funkcjonariusze sprawdzili przekazane przez kierowcę personalia i szybko okazało się, że mężczyzna nie jest 37-latkiem, za którego się podaje.

Policjanci zdecydowali o przewiezieniu kierującego do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, celem ustalenia jego tożsamości. W trakcie doprowadzenia mężczyzna przyznał, że podał dane osobowe swojego kolegi, których nauczył się na pamięć. Próbował w ten sposób uniknąć odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Sądził, że policjanci nie będą w stanie ustalić jego prawdziwych danych – relacjonuje   mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z policji w Kaliszu.

32-latek został już ukarany mandatem karnym. Usłyszy też zarzut w związku ze złamaniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Konsekwencje poniósł również, właściciel pojazdu, który udostępnił swój samochód osobie bez uprawnień- dodaje mł. asp. Jaworska-Wojnicz.

Reklama