Reklama

Wronki: recydywista oskarżony o próbę zabójstwa strażnika więziennego

Zakład karny we Wronkach | fot. Robson1976, Wikipedia
Zakład karny we Wronkach | fot. Robson1976, Wikipedia

Do próby zabójstwa miało dojść we Wronkach w listopadzie 2016 roku.

Wojciech S., odbywający karę pozbawienia wolności na terenie miejscowego zakładu karnego, z nieznanych przyczyn zaatakował wówczas eskortującego go strażnika.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Trzymając w zaciśniętej dłoni ok. 10 centymetrowy drut zadał mu cios w szyję. Zaatakowanemu funkcjonariuszowi udało się obezwładnić napastnika. Z uwagi na rodzaj narzędzia i miejsce w które ugodził sprawca jego zachowanie zakwalifikowano jako usiłowanie zabójstwa. Wojciech S. mimo, że będzie odbywał karę pozbawienia wolności do 2039r. został tymczasowo aresztowany - relacjonował prok. Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Prokuratura skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Podejrzany wielokrotnie odpowiadał już za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego będzie sądzony w warunkach recydywy. Za popełniony czyn grozi mu dożywocie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro