Reklama
Reklama

Andrzej Duda pozuje w koszulce upamiętniającej Powstanie Wielkopolskie

fot. instagram.com/andrzejduda/
fot. instagram.com/andrzejduda/

W czwartek Andrzej Duda gościł w Poznaniu.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pojawił się w naszym mieście w związku z obchodami 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Brał udział w uroczystościach pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, wcześniej był obecny również podczas mszy świętej w farze.

Podczas obchodów prezydent Duda był oczywiście ubrany jak na głowę państwa przystało, ale wieczorem, już w domowym zaciszu, pozwolił sobie na odrobinę "luzu", o czym można było przekonać się dzięki wpisowi zamieszczonemu w serwisie Instagram.

- 100 lat temu Wielkopolanie poderwali się do walki o włączenie swojej Ziemi do odradzającej się Polski. Ciszę poświątecznego wieczoru przerwał huk wystrzałów i hasło "Polonia Restituta!". I ZWYCIĘŻYLI! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! - napisał prezydent, załączają zdjęcie w koszulce upamiętniającej Powstanie Wielkopolskie.

To t-shirt firmy "Red is bad", reklamującej się jako "polska marka odzieży patriotycznej dla ludzi ceniących wolność i dumnych z polskiej historii". Prezydent już kilkukrotnie widywany był w ubraniach tej marki.

Czy prezydentowi twarzowo w koszulce 'Powstanie Wielkopolskie'?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro