Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Koncert na cześć Powstania Wielkopolskiego: najwięksi polscy artyści i pustawo na płycie Stadionu Miejskiego

red
czwartek, 27.12.2018 r.
godz. 22.30
red | czwartek, 27.12.2018 r., godz. 22.30
Koncert na cześć Powstania Wielkopolskiego: najwięksi polscy artyści i pustawo na płycie Stadionu Miejskiego
fot. Miłosz Kosicki

Około godziny 22:30 zakończył się koncert 'Muzyka Wolności' na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na koncert złożyły się przeboje największych polskich artystów, przeplatane zdjęciami Powstańców Wielkopolskich oraz nawiązaniami do najważniejszych chwil w historii Polski. Na scenie pojawili się między innymi Lady Pank, Edyta Górniak, Andrzej Piaseczny, Margaret, Natalia Kukulska, Lombard, Michał Szpak czy Kasia Wilk i Mezo. Pod koniec koncertu głos ze sceny zabrał marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. Marszałek został zapowiedziany z dość poważnym błędem przez Oliwiera Janiaka, który nazwał Woźniaka 'marszałkiem województwa mazowieckiego'. Choć błyskawicznie nazwę województwa sprostowała współprowadząca Grażyna Torbicka, na stadionie rozległy się gwizdy. Woźniak nie przejął się pomyłką, podziękował artystom, powiedział 'pamiętajcie o Powstańcach Wielkopolskich, zwyciężyli dla nas. Kochajcie wolność!' i zebrał gromkie brawa.

Koncert wyprodukowała telewizja TVN na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, który przeznaczył na ten cel 7 milionów złotych. Bezpłatne bilety na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie, w mniej niż godzinę. Na płycie stadionu i na trybunach było widać jednak sporo pustego miejsca - być może część osób, która zdobyła bilety, zrezygnowała z przyjścia.

Choć z całą pewnością jest to duże wydarzenie dla Poznania, a poznański stadion już dawno nie gościł tak wielu artystów, to pojawiły się też słowa krytyki - To jest kolejny koncert rocznicowy, kolejna akademia, która musi zostać odegrana i pojawiają się znowu te same nazwiska - komentował na antenie telewizji WTK Edgar Hein, dziennikarz muzyczny Radia Afera.

Zobacz relację z koncertu w technologii 360°:

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
Reklama