Reklama

Niesamowita kolekcja pamiątek z Powstania Wielkopolskiego w serwisie CYRYL

Grupa powstańców wielkopolskich, Jan Sikora trzeci z lewej z taśmą ciężkiego karabinu maszynowego Maxim wz. 08 | fot. ze zbiorów Zbigniewa Sikory
Grupa powstańców wielkopolskich, Jan Sikora trzeci z lewej z taśmą ciężkiego karabinu maszynowego Maxim wz. 08 | fot. ze zbiorów Zbigniewa Sikory

Ponad pięćset obiektów udało się zebrać w ramach Akcji: Powstanie, którą przeprowadziło Wydawnictwo Miejskie Posnania. Teraz efekty akcji można podziwiać w serwisie CYRYL.

W setną rocznicę powstańczego zrywu Wydawnictwo Miejskie Posnania, na prośbę zastępcy prezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego, z inspiracji dyrektora Teatru Polskiego Macieja Nowaka oraz w partnerstwie z poznańskimi instytucjami i Samorządem Województwa Wielkopolskiego, zorganizowało zakrojoną na szeroką skalę akcję: powstanie. Miała na celu zebranie powstańczych pamiątek, które mimo upływu stulecia, zniszczeń wojennych i powojennego wyparcia z przestrzeni publicznej przetrwały w domach rodzin powstańców - informuje Danuta Bartkowiak z serwisu CYRYL.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Teraz ponad pięćset obiektów można podziwiać w serwisie CYRYL, a w naszej galerii prezentujemy wybrane z nich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro