Reklama

ZDM podsumowuje konsultacje w sprawie budowy wiaduktu na Golęcinie

Zarząd Dróg Miejskich podsumował konsultacje dotyczące budowy wiaduktu nad linią kolejową Poznań - Piła w rejonie Golęcina.

Przypomnijmy, że konsultacje na temat budowy wiaduktu toczyły się jesienią. Zainteresowani mogli przesyłać swoje opinie na ów temat do ZDM oraz wziąć udział w spotkaniu, które odbyło się 22 listopada w szkole przy ulicy Hezjoda. W trakcie konsultacji rozważane były dwa warianty inwestycji. Wariant pierwszy zakłada, że u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Podolańskiej i Golęcińskiej powstanie rondo, z którego wyprowadzona zostanie nowa ulica Golęcińska z wiaduktem nad torami. Drugi wariant natomiast zakłada, że projektowane rondo zostanie przesunięte w głąb ulicy Podolańskiej i będzie miało trzy wloty, z których jeden będzie prowadził do nowej Golęcińskiej i projektowanego wiaduktu.

-W ramach konsultacji społecznych do Zarządu Dróg Miejskich wpłynęło łącznie 54 wiadomości email, w których przesłano 60 propozycji zmian do zaprezentowanych rozwiązań. Ponadto 7 osób wyraziło akceptację dla wariantu I koncepcji budowy wiaduktu, a wariant II poparło 18 uczestników konsultacji. Tyle samo osób wskazało, że powstanie bezkolizyjnego przejazdu przez linię kolejową Poznań - Piła w ciągu ul. Golęcińskiej jest niezbędne i pilne, niezależnie od tego w jakim wariancie miałoby być zrealizowane - informuje ZDM.

Zgłoszono również wiele innych uwag, które będą analizowane. Prace projektowe będą w najbliższym czasie kontynuowane -W budżecie na 2019 rok i Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasto zabezpieczyło środki finansowe na projektowanie i realizację wiaduktu w ciągu ul. Golęcińskiej w kwocie 42 milionów złotych na lata 2019-2022 - informuje ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro