Reklama
Reklama

Na początku stycznia rozpoczyna się kolejny etap prac na Górnym Tarasie Rataj

Kolejny etap prac na GTR rozpocznie się 2 stycznia. Od tego dnia tramwaje linii numer 17 zostaną skierowane do Franowa, a w zamian zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii T1.

Przypominamy, że od wielu tygodnia prace toczą się w rejonie ronda Żegrze, a wraz z nowym rokiem rozpocznie się przebudowa trasy na Górnym Tarasie Rataj -Prace w tym rejonie rozpoczną się z początkiem stycznia 2019r. Dlatego, jak już informowaliśmy, od 2 stycznia nastąpi wstrzymanie ruchu tramwajów na Górnym Tarasie Rataj na odcinku od os. Lecha (tunel Franowo) do przystanku Żegrze I, a w zamian zostanie wzmocniona autobusowa komunikacja zastępcza. Od środy (2 stycznia) tramwaje linii nr 17 kursować będą trasą Kórnicką do Franowa. W związku tym wzmocniona - do około co 5-6 minut w dni robocze (w godz. 6.00 - 19.00) - zostanie linia autobusowa za tramwaj T1 (w soboty i niedziele - kursy co 10 minut) - informuje ZTM.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Linia nr 17

OGRODY - Dąbrowskiego - Fredry - ... - Trasa Kórnicka - FRANOWO

Linia T1

RONDO STAROŁĘKA - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - OS. LECHA - Chartowo - Żegrze - Hetmańska - RONDO STAROŁĘKA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiepskie warunki na drogach w Poznaniu przez opady śniegu
3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro