Reklama

Za dużo jedzenia na święta? Możesz podzielić się z potrzebującymi

zdj. ilustracyjne | fot. przykuta/ccbysa30/wikimedia
zdj. ilustracyjne | fot. przykuta/ccbysa30/wikimedia

Od kilku już lat działa akcja, której celem jest przekazanie zbędnego jedzenia do jadłodajni dla bezdomnych i potrzebujących.

- Od Wielkanocy 2015 zachęcamy mieszkańców całej Polski do tego, aby zamiast wyrzucić jedzenie, które zostało im po Świętach, zawieźli je do jadłodajni dla bezdomnych i ubogich osób. Dla tych osób, które nie są w stanie samodzielnie zawieźć świątecznych posiłków od 26 do 28 grudnia oferujemy darmowy odbiór jedzenia, które następnie przekazujemy instytucjom, jadłodajniom i schroniskom, które opiekują się osobami ubogimi i bezdomnymi - wyjaśniają organizatorzy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Akcja ma charakter ogólnopolski i działa również na terenie Poznania. Zainteresowani dołączeniem do niej powinni odwiedzić stronę internetową. Można na niej zamówić kierowcę, który odbierze jedzenie lub znaleźć adres najbliższej jadłodajni i samodzielnie dowieźć potrawy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro