Reklama
Reklama

Abp Stanisław Gądecki poświęcił świąteczną homilię aborcji, seksualizacji i marginalizacji chrześcijan

fot. Waldemar Deska/PAP
fot. Waldemar Deska/PAP

Nie pierwszy już raz abp Stanisław Gądecki wykorzystuje świąteczną homilię do poruszania kwestii ideologicznych. Mocnych słów nie zabrakło również w trakcie tegorocznej pasterki odprawionej w poznańskiej katedrze.

Tegoroczną homilię abp Stanisław Gądecki skoncentrował na zagrożeniach dla chrześcijaństwa, które zdaniem pasterza poznańskiego kościoła jest marginalizowane przez miękki totalitaryzm -W ostatnim czasie nawet w Poznaniu w niektórych placówkach oświatowych podjęto próbę ograniczenia religijnej oprawy świąt, a dyrektorzy wyrazili zamiar spotkań świątecznych zamiast tradycyjnych jasełek oraz zamiar rezygnacji z dzielenia się opłatkiem w trakcie szkolnej wigilii, chociaż organizowanie w szkołach takich wydarzeń jak jasełka jest zgodne z polskim prawem - mówił arcybiskup.

Zdaniem księdza ten problem to tylko część ogólnoświatowego problemu, który zmierza do marginalizacji chrześcijaństwa. Zdaniem Stanisława Gądeckiego bogate liberalne państwa wprowadzają miękki totalitaryzm za pomocą takich idei jak wprowadzenie różnych nietradycyjnych form rodziny, promowanie zdrowia i praw seksualnych sprowadzających się do aborcji i antykoncepcji, seksualizację dzieci od najmłodszych lat oraz ideologię gender -To projekt zmierzający do narzucenia liberalnej ideologii wszystkim narodom świata i stworzenie jedynie słusznego sposobu myślenia, zwanego również poprawnością polityczną. Jest to projekt ekonomiczny, bo jeśli zburzy się konserwatywny system wartości na rzecz konsumizmu i hedonizmu, to ludzie będą potrzebowali usług związanych z aborcją czy antykoncepcją i wiele innych produktów, które państwa liberalne chętnie im sprzedadzą. Jest to także projekt polityczny, zmierzający do szantażowania państw uboższych - mówił Gądecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro