Reklama
Reklama

Bieg Powstania Wielkopolskiego ostatecznie odwołany

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

Organizator biegu Powstania Wielkopolskiego poinformował, że pomimo podjętych starań, policja nie zmieniła zdania na temat organizacji biegu. W związku z tym podjęto decyzję o odwołaniu imprezy.

O decyzji policji informowaliśmy już w minioną sobotę -Nie będzie biegu ulicznego 27 grudnia w Poznaniu! MIR w oparciu o negatywną opinię Policji nie wydał zgody. Komercyjne wydarzenie organizowane przez grupę prywatnych osób skupionych w stowarzyszeniu jest kompletnie nieprzygotowane. Nie ma gwarancji bezpieczeństwa dla uczestników - poinformował wówczas mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Organizator odpowiadał, ze jest zaskoczony decyzją i zapowiadał walkę o jej zmianę. Teraz wiadomo już jednak, że decyzja nie zostanie zmieniona -Mimo naszego wielkiego wysiłku w ostatnich 4 dniach cudu wigilijnego nie było i policja nie zmieniła zdania odnośnie trasy naszego biegu. [...] Półtora dnia roboczego okazało się za mało aby przenieść imprezę w inne miejsce - poinformowali organizatorzy. Jednocześnie organizatorzy zamierzają być obecni na obchodach wraz z przygotowanymi przez siebie atrakcjami. Każdy z zarejestrowanych uczestników biegu będzie mógł odebrać pamiątkowy medal.

Po świętach organizator poinformuje o możliwości odzyskania zwrotu wpisowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro