Gwiazdor Tiba dał 3 punkty. Wisła Kraków - Lech Poznań 0:1

W meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na wyjeździe Wisłę Kraków. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Pedro Tiba.

Początek spotkania mógł się podobać. Mimo kilku osłabień kadrowych Biała Gwiazda starała się grać ofensywnie, z takim samym nastawieniem na boisko wyszedł zresztą Kolejorz.
W 6. minucie z prawej strony dośrodkowywał Wasielewski, zagranie przypadkiem zamieniło się jednak w strzał, który zatrzymał się na poprzeczce.
Z czasem zarysowała się przewaga Lecha. Goście co chwilę gościli pod bramką Wisły i stwarzali zagrożenie, często brakowało im jednak dokładności w ostatnim podaniu czy przy strzałach. Gospodarze z kolei mieli problemy z odzyskaniem piłki. Przebudzili się dopiero kilka minut przed końcem tej części gry, ale ostatecznie żaden z zespołów nie zdołał pokonać bramkarza przeciwnika.
Po zmianie stron inicjatywę miała Wisła. Gospodarze znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce, dominowali na boisku i nie pozwalali Lechowi na konstruowanie groźnych akcji. Wiślakom brakowało jednak celnych strzałów, a poziom spotkania generalnie był niższy niż przed przerwą.
W końcu nadeszła 75. minuta i Lech przeprowadził bardzo sprawną akcję, podczas której goście wymienili ponad 20 podań. Co prawda gospodarze wybili piłkę poza pole karne, ale tam dopadł do niej Tiba i płaskim, idealnie mierzonym strzałem pokonał Lisa.
Po stracie gola gospodarze stracili impet. Lech dobrze ustawił się w obronie i nie dawał Wiśle się zaskoczyć. Białej Gwieździe ewidentnie brakowało napastnika takiego jak Ondrasek, zdolnego powalczyć o piłkę z rosłymi obrońcami Kolejorza.
W 88. minucie potężnym i celnym strzałem z dystansu popisał się Kostal, świetną interwencję zaliczył jednak Putnocky.
Ostatecznie błysk Tiby wystarczył, żeby Lech zgarnął w Krakowie 3 punkty. Dla kibiców Kolejorza dobrą informacją jest nie tylko niezła gra (szczególnie przed przerwą), ale przede wszystkim zrównanie się dorobkiem z Jagiellonią Białystok, co oznacza wskoczenie na ligowe podium.
Wisła Kraków - Lech Poznań 0:1 (0:0)
Wisła: Lis - Bartkowski, Wasilewski, Arsenić, Pietrzak, Basha (Plewka 62"), Halilovic, Wojtkowski (Śliwa 86"), Kort, Kostal, Kolar
Rezerwowi: Buchalik, Grabowski, Brożek, Palcić, Laskoś, Śliwa, Plewka
Lech: Putnocky; Wasielewski, Rogne, Vujadinović, Kostewicz, Makuszewski, Trałka, Tiba, Klupś (Tomasik 83"), Amaral (Sobol 90"), Gytkjaer (Tomczyk 76")

90
2 minuty do końca meczu
80
Obecny wynik pozwoli Lechowi zrównać się punktami z Jagiellonią i wskoczyć na 3. miejsce w tabeli
75
Zamieszanie w polu karnym Wisły, piłka została wybita poza szesnastkę, ale tam dopadł do niej Tiba i płaskim strzałem pokonał Lisa
66
Szybka akcja Wisły, piłka posłana z lewego skrzydła w okolice 5. metra, ale dobrze interweniował Rogne
65
Niezłe dośrodkowanie Amarala z rzutu rożnego, Gytkjaer uderzał głową, ale piłka minęła bramkę
64
Słabo prezentuje się dzisiaj Makuszewski, skrzydłowy zalicza sporo strat
64
W pierwszej połowie mecz mógł bardziej się podobać, podobnie jak gra samego Lecha
50
Dobra akcja Wisły, Pietrzak zagrywał z lewej strony boiska w pole karne, ale piłkę przejął Putnocky
42
Znów niepewne zagranie Rogne, Wiślacy domagali się rzutu karnego, ale zdaniem arbitra ręki nie było
41
Rogne nie najlepiej główkował we własnym polu karnym, ale Putnocky złapał piłkę
38
Blisko bramki dla Wisły! Po zagraniu z rzutu rożnego z kilku metrów główkował Wasilewski, ale świetnie ustawiony był Putnocky
36
Strata Lecha i teraz Wisła konstruuje akcję, ale przychodzi jej to z trudem
35
:Lech w ataku pozycyjnym
33
Szybki, sprawny atak Lecha, uderzenie Amarala, Lis zdołał je obronić, a dobijający Gytkjaer był na spalonym
30
Dobra interwencja Wasilewskiego po zagraniu z rzutu wolnego
29
Kolejna okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego dla Lecha
27
Błąd Lecha w rozegraniu, piłkę przejął Hlilović i zdecydował się na strzał, ale nie trafił w bramkę
25
Wasielewski zagrywał do Gytkjaera, ale Duńczyk był na spalonym
23
Mocne uderzenie Tiby wylądowało w bocznej siatce
23
Aktywny na prawej stronie jest Klupś, jednak nie ma łatwego życia z obrońcami Wisły
21
Groźnie pod bramką Lecha! Z ostrego kąta minimalnie niecelnie uderzył Kostal
20
20 minut za nami, gra Lecha może się podobać
16
Szybka akcja Lecha, Tiba zagrał na prawo do Klupsia, ten dobrze wyłożył piłkę na 7. metr, ale Gytkjaer nie trafił w bramkę
15
Starcie Korta i Wasielewskiego w polu karnym Lecha, ale sędzia nie widział faulu
14
Klupś! Młody skrzydłowy zamykał akcję na dalszym słupku, ale źle trafił w bramkę