Reklama
Reklama

Potężny pożar w gospodarstwie. Zginęło 16 tys. kaczych piskląt!

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kępnie
fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kępnie

Wstępne straty finansowe po pożarze kurnika w miejscowości Świba szacuje się na 400 tys. zł. Nie ma ofiar w ludziach.

W nocy z czwartku na piątek ochotnicza straż pożarna w Kępnie dostała zgłoszenie o pożarze, który wybuchł w jednym z gospodarstw. - Kiedy strażacy dotarli na miejsce zastali budynek inwentarski (kurnik) objęty w ok. 25% pożarem. Zagrożona była pozostała część obiektu - pisze kpt. Jarosław Kucharzak na łamach portalu WielkopolskaMagazyn.pl.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA


Strażacy przystąpili do działań. - Po przybyciu na miejsce drabiny mechanicznej wykonano otwór w dachu celem odprowadzenia gazów pożarowych co znacznie poprawiło warunki dalszych działań - czytamy dalej w relacji Kucharzaka. Pożar udało się w końcu opanować. Wówczas strażacy zajęli się dogaszaniem tlącej się słomy i ratowaniem pozostałego dobytku.

- Łącznie spaleniu uległo 16 tys. piskląt kaczek, częściowo konstrukcja dachu budynku oraz instalacje - podsumowuje oficer straży. Wstępnie straty oszacowano na 400 tys. zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
4.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro