Reklama
Reklama

Na dach rekonstruowanej kamienicy u zbiegu Krysiewicza i Ogrodowej wróciła wieżyczka zniszczona w czasie II wojny światowej

fot. Projekt Inwestor @ YT
fot. Projekt Inwestor @ YT

We wrześniu 2011 r. zakończyła się rozbiórka kamienicy potocznie nazywanej "Żelazkiem" Jej powrót w pełnej krasie i nowej odsłonie jest coraz bliżej.

Powodem rozbiórki było zagrożenie zawalaniem. W 2013 roku zrobiło się głośno o planach odbudowy obiektu przez ówczesnego właściciela terenu. Prac jednak nie rozpoczęto. Znowu głośno o odbudowie zrobiło się w 2015 roku. Ostatecznie rekonstrukcja ruszyła we wrześniu 2017 r. Wykonaniem tego zadania zajęła się firma PORR, odpowiedzialna m.in. za realizację wieżowca Bałtyk.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W czwartek na branżowym portalu projektinwestor.pl pojawił się filmik z relacją z odbudowy "żelazka". Na nagraniu zarejestrowanym przy udziale firmy Constructa Plus widać już moment instalowania wieżyczki. Jest to wierne odwzorowanie elementu, który został zniszczony podczas II wojny światowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.61 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro