Reklama
Reklama

Wśród ofiar górniczej katastrofy w Czechach jest także Wielkopolanin

fot. PAP/ANdrzej Grygiel
fot. PAP/ANdrzej Grygiel

13 górników zginęło w wyniku wybuchu metanu w kopalni Karwina. 12 z nich to Polacy. Jak się okazuje, w tym gronie znalazł się mieszkaniec Wielkopolski.

Informacje o Wielkopolaninie, który zginął w nocy z czwartku na piątek w Czechach podało Radio Poznań, opierając się na wypowiedzi rzecznika Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Tomasza Stube. - Niestety otrzymaliśmy informację, że na liście ofiar jest także mieszkaniec Wielkopolski. Z naszej inicjatywy podjęto kontakt z ośrodkiem pomocy rodzinie, w celu zapewniania opieki psychologicznej. W każdej chwili jesteśmy gotowi na udzielenie pomocy i kontakt w tej sprawie. Inspektorzy wojewody będą w stanie pomóc w każdym aspekcie, jeśli to tylko będzie możliwe - mówi Stube.

Pomoc urzędu wojewódzkiego na razie nie będzie miała finansowego charakteru, raczej ma polegać na dopilnowaniu wszystkich - z pewnością przykrych - formalności. Dane ofiary na razie nie zostaną ujawnione. Podobnie jak informacja, skąd mężczyzna pochodził. Rzecznik wojewody tłumaczy, że to z powodu troski o to, by zapewnić rodzinie spokój w tych trudnych chwilach.

W związku z tragedią w Czechach, decyzją prezydenta RP, Andrzeja Dudy: Niedziela będzie w Polsce dniem żałoby narodowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
14.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro