Reklama
Reklama

Wartostrada wydłuży się o 2,5 kilometra. Już wiadomo, kto zbuduje kolejne odcinki

fot. PIM

W przetargu został wyłoniony wykonawca dokumentacji projektowej i robót budowlanych na kolejnych odcinkach Wartostrady.

Najdłuższy nowy odcinek Wartostrady o długości prawie 1,3 km ma połączyć most Królowej Jadwigi z parkiem w Starym Korycie Warty. Dwie pozostałe trasy połączą ulice Czartoria i Chwaliszewo oraz poprowadzą pieszych i rowerzystów przy Bramie Poznania ICHOT, tuż nad Cybiną, aby ominąć kolizję z wejściem do Bramy.

Wspólna oferta firm Paweł Mróz PJM Nadzór i Realizacja Robót Budowlanych z Poznania oraz Waldemar Illman BUDNET z Czerwonaka została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na wykonawcę projektu i budowy kolejnych odcinków Wartostrady. Wynik przetargu stał się już prawomocny, a Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpoczęły procedurę zmierzającą do podpisania umowy z wybranym wykonawcą. Obecnie Spółka oczekuje na skompletowanie przez zwycięzcę przetargu dokumentacji niezbędnej do zawarcia umowy - informuje PIM.

W planach jest też oświetlenie Wartostrady i wyposażenie w monitoring wizyjny od Mostu Lecha do Mostu Przemysła I oraz elementy małej architektury. Powstaną także punkty zliczania rowerów z pętlą indukcyjną. Zakres zamówienia obejmuje też montaż oświetlenia oraz monitoringu na pozostałych odcinkach Wartostrady.

Punkty zliczania rowerów zostaną utworzone na odcinkach łączących most Rocha z ul. Czartoria oraz most Królowej Jadwigi z mostem Przemysła I. Oba mają dostarczyć dane, które pozwolą oszacować celowość realizacji kolejnych inwestycji związanych z rozbudową sieci ścieżek pieszo-rowerowych w Poznaniu- dodają PIM.

Wykonawca będzie zobowiązany zakończyć prace projektowe do sierpnia przyszłego roku, a roboty budowlane do końca I kwartału roku 2020. Zwycięskie konsorcjum realizację zadania w formule "zaprojektuj i wybuduj" wyceniło na niespełna 13,9 mln zł. Projekt pod nazwą "Budowa Wartostrady pieszo-rowerowej w Poznaniu wraz z oświetleniem, monitoringiem wizyjnym oraz małą architekturą - etap I" jest dofinansowany ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
4.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro