Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Wartostrada wydłuży się o 2,5 kilometra. Już wiadomo, kto zbuduje kolejne odcinki

j
piątek, 21.12.2018 r.
godz. 08.34
j | piątek, 21.12.2018 r., godz. 08.34
Wartostrada wydłuży się o 2,5 kilometra. Już wiadomo, kto zbuduje kolejne odcinki
fot. PIM

W przetargu został wyłoniony wykonawca dokumentacji projektowej i robót budowlanych na kolejnych odcinkach Wartostrady.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Najdłuższy nowy odcinek Wartostrady o długości prawie 1,3 km ma połączyć most Królowej Jadwigi z parkiem w Starym Korycie Warty. Dwie pozostałe trasy połączą ulice Czartoria i Chwaliszewo oraz poprowadzą pieszych i rowerzystów przy Bramie Poznania ICHOT, tuż nad Cybiną, aby ominąć kolizję z wejściem do Bramy.

Wspólna oferta firm Paweł Mróz PJM  Nadzór i Realizacja  Robót  Budowlanych z Poznania oraz Waldemar  Illman BUDNET z Czerwonaka została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na wykonawcę projektu i budowy kolejnych odcinków Wartostrady. Wynik przetargu stał się już prawomocny, a Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpoczęły procedurę zmierzającą do podpisania umowy z wybranym wykonawcą. Obecnie Spółka oczekuje na skompletowanie przez zwycięzcę przetargu dokumentacji niezbędnej do zawarcia umowy – informuje PIM.

W planach jest też oświetlenie Wartostrady i wyposażenie w monitoring wizyjny od Mostu Lecha do Mostu Przemysła I oraz elementy małej architektury. Powstaną także punkty zliczania rowerów z pętlą indukcyjną. Zakres zamówienia obejmuje też montaż oświetlenia oraz monitoringu na pozostałych odcinkach Wartostrady.

Punkty zliczania rowerów zostaną utworzone na odcinkach łączących most Rocha z ul. Czartoria oraz most Królowej Jadwigi z mostem Przemysła I. Oba mają dostarczyć dane, które pozwolą oszacować celowość realizacji kolejnych inwestycji związanych z rozbudową sieci ścieżek pieszo-rowerowych w Poznaniu- dodają PIM.

Wykonawca będzie zobowiązany zakończyć prace projektowe do sierpnia przyszłego roku, a roboty budowlane do końca I kwartału roku 2020. Zwycięskie konsorcjum realizację zadania w formule „zaprojektuj i wybuduj” wyceniło na niespełna 13,9 mln zł. Projekt pod nazwą „Budowa Wartostrady pieszo-rowerowej w Poznaniu wraz z oświetleniem, monitoringiem wizyjnym oraz małą architekturą – etap I” jest dofinansowany ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Reklama