Reklama
Reklama

Radni uchwalili budżet miasta na 2019 rok. Ponad miliard złotych na inwestycje

fot. UMP

Na ostatniej w tym roku sesji rady miasta uchwalono budżet Poznania. Rekordową kwotę przeznaczono na inwestycje, ale rekordowy będzie też deficyt budżetowy.

Miejskie dochody w przyszłym roku oszacowano na 3 mld 755 mln, a wydatki to 4 mld 440 mln. Oznacza to, że deficyt osiągnie 683 mln złotych. Najwięcej środków pochłoną wydatki na drogi i komunikację zbiorową (1,3 mld), a niewiele mniej środków zaplanowano na oświatę (1,2mld). Sporo środków pochłonie też zdrowie i polityka społeczna (658 mln).

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Włodarze Poznania chwalą się, że ponad 1 mld złotych zaplanowano na inwestycje -W projekcie znalazły się zarówno duże, ogólnomiejskie inwestycje, jak i cały szereg mniejszych, lokalnych. Wśród tych największy jest budowa nowego Mostu Lecha, remont ul. św. Marcin czy budowy i remonty tras tramwajowych na Ratajach, na Naramowice i na Wildzie, budowa nowego schroniska dla zwierzą i Muzeum Enigmy - informuje Biuletyn Miejski.

W budżecie przewidziano też podwyżki dla najmniej zarabiających pracowników Urzędu Miasta i jednostek podległych. Na podwyżki przeznaczono 26 mln złotych.

Projekt budżetu poparli radni Koalicji Obywatelskiej. Za jego przyjęciem głosowało 22 radnych. Przeciwko było 9, a 1 wstrzymał się od głosu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro