Reklama
Reklama

Nie szło mu w grze, więc pchnął dziecko. Dwulatka nie przeżyła. Sąd skazał matkę i ojczyma

fot. szpitalpila.pl
fot. szpitalpila.pl

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w marcu 2017 roku na terenie Piły. Teraz sąd wydał wyrok w tej sprawie.

Do śmierci dwuletniej dziewczynki doszło po tym, jak ojczym zdenerwowany niepowodzeniem w grze komputerowej odepchnął dziewczynkę w taki sposób, że uderzyła główką o framugę drzwi.Sekcja zwłok dziewczynki wykazała, że miała m.in. krwiaka śródmózgowego, a także obrzęk mózgu i pęknięte kości czaszki. Wiosną 2017 roku 24-letniej Angelice B. postawiono zarzut nieudzielenia pomocy córce. Ojczymowi 2-latki postawiono zarzut psychicznego znęcania się nad trójką dzieci, udzielania narkotyków swojej żonie, a także fizycznego znęcania się nad 2-latką, w tym spowodowania u niej ciężkich obrażeń, które doprowadziły do śmierci dziecka.

Dziś zapadł wyrok w tej sprawie -Sąd nie miał wątpliwości, że Szymon B. znęcał się psychicznie nad trojgiem małoletnich oraz znęcał się fizycznie nad dwuletnią Lilianną. Kulminacją tego były wydarzenia z marca 2017 roku, kiedy to Szymon B. chwycił i wykręcił rękę swojej córki, popchnął ją, po czym uderzyła głową o futrynę. Skutkiem tego był obrzęk mózgu i występowanie choroby, która zagrażała jej życiu - mówił sędzia Tomasz Borowczak, którego słowa cytuje Głos Wielkopolski.

Sąd uznał, że mężczyzna odpowiada za znęcanie nad dziećmi oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który doprowadził do śmierci dziecka. Mężczyzna odpowie też za udzielenie narkotyków żonie. Za wszystkie przestępstwa sąd skazał Szymona B. na karę 12 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Matka dziewczynki za nieudzielenie pomocy została skazana na karę dwóch lat pozbawienia wolności.

Prokurator domagał się dla oskarżonych kary 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny. Nie wiadomo, czy strony złożą apelacje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro