Reklama
Reklama

Dyrekcja zamknęła ubikację, bo w niej palono - tym razem permanentnie. Ciąg dalszy "afery toaletowej" w Zespole Szkół Łączności

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Toaleta, która stała się kością niezgody pomiędzy uczniami a dyrekcją poznańskiego ZSŁ jest teraz nieczynna. Jak informuje kartka na drzwiach - z powodu remontu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu w Internecie pojawiły się zdjęcia drzwi do toalety w Zespole Szkół Łączności. Widać na nich kartkę z czasem otwarcia toalety. Dwa "okienka", w których ubikacje były otwierane, trwały w sumie 40 minut. - Uczniowie nie mogą korzystać z toalet na innych przerwach, prośby uczniów zostały zbagatelizowane przez dyrekcję szkoły, tłumacząc się odpowiedzialnością zbiorową - pisze do nas jeden z uczniów, dodając zaraz: - W ten sposób szkoła łamie wytyczne sanepidu i zasady BHP, blokując dostęp do toalety jak i kranów, w których można umyć np. ręce.

Jeszcze w piątek uzyskaliśmy informację, że wszystkie toalety zostały otwarte i udostępnione dla uczniów na wszystkich przerwach. Jak się okazuje - nie na długo. Jeden z uczniów przysłał nam zdjęcie z poniedziałku, na którym widać, że łazienka jest całkowicie wyłączona z użytku. Powodem - remont. Próbowaliśmy skontaktować się z dyrektorem szkoły, żeby spytać, co jest przyczyną tego braku konsekwencji. Jednak jest on nieobecny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro