Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Arena już otwarta i bezpieczna - tak zdecydował nadzór budowlany

sw
poniedziałek, 17.12.2018 r.
godz. 15.41
sw | poniedziałek, 17.12.2018 r., godz. 15.41
Arena już otwarta i bezpieczna - tak zdecydował nadzór budowlany
fot. Paweł Stanisław Nowak

Protokół bezpieczeństwa wydany dla obiektu będzie ważny do końca przyszłego roku. Wtedy też ma się rozpocząć remont kultowej hali.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy, że do zawalenia fragmentu sufitu doszło pod koniec listopada, tuż przed koncertem grupy Gregorian. Z tego powodu odwołano nie tylko to wydarzenie, ale m.in. turniej piłkarski Lech Cup oraz koncerty Dawida Podsiadło. Do teraz nie wiadomo, co było powodem zawalenia się fragmentu podwieszanego sufitu. Radio Poznań, powołując się na ustalenia specjalistów, podaje, że „nastąpiło to prawdopodobnie samoistnie”.

Wybudowana w 1974 roku hala już działa ponownie. Jeśli nic niespodziewanego się nie wydarzy, Arena będzie funkcjonować do końca przyszłego roku. Potem nastąpi remont, który nie tylko ma odświeżyć wygląd obiektu, ale również jego funkcjonalność, dzięki czemu hala będzie w stanie pomieścić więcej widzów. Modernizacja była zaplanowana na początek 2019 r., jednak zaistniały problemy natury prawnej. Nie wiadomo, do kogo należą prawa autorskie projektu architektonicznego, a żeby coś w Arenie zmieniać, potrzebna jest zgoda spadkobierców twórcy.

 

Reklama