Reklama
Reklama

KSW 47: trudne zadanie Borysa Mańkowskiego

fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

Poznaliśmy rywala Borysa Mańkowskiego na gali KSW 47, która 23 marca odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie.

"Diabeł Tasmański" ma za sobą trudny czas. 12 miesięcy temu stracił pas kategorii półśredniej na rzecz Roberto Soldicia, a z powodu kontuzji nie stoczył żadnej walki w 2018 roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Mańkowski miał 1 grudnia zmierzyć się w Gliwicach z Bruce’em Souto. Kontuzja pokrzyżowała te plany, a poznaniak przebywa obecnie w Tajlandii, gdzie trenuje przed kolejnym pojedynkiem.

W poniedziałek federacja KSW poinformowała, że Polak zmierzy się w marcu z Dricusem du Plessisem. Pierwotnie do tej walki miało dojść w grudniu ubiegłego roku, ale Afrykaner doznał kontuzji i w jego miejsce "wskoczył" Soldić, w pełni wykorzystując tę szansę.

Kilka miesięcy później du Plessis pokonał Soldicia i zdobył tytuł, ale w rewanżu stracił pas. Walka w Gliwicach będzie więc starciem byłych mistrzów, wciąż posiadających ambicję odzyskania tego miana.

29-letni Mańkowski wygrał do tej pory 19 zawodowych walk MMA, a kolejnych 7 przegrał. Bilans jego młodszego o 5 lat rywala to 12-2.

Walką wieczoru gali w Łodzi będzie starcie Mariusza Pudzianowskiego z Szymonem Kołeckim. Pozostałe starcia pozostają tajemnicą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
27.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro