Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Kiedy powstaną drogi rowerowe oraz sygnalizacja na Grunwaldzkiej? PIM prosi o więcej pieniędzy

sk
poniedziałek, 17.12.2018 r.
godz. 09.04
sk | poniedziałek, 17.12.2018 r., godz. 09.04
Kiedy powstaną drogi rowerowe oraz sygnalizacja na Grunwaldzkiej? PIM prosi o więcej pieniędzy
Efekty jednego z wypadków na skrzyżowaniu Grunwaldzka/Śniadeckich - fot. Artur

Wciąż nie wiadomo kiedy uda się wybudować nowe drogi rowerowe na ulicy Grunwaldzkiej i sygnalizację na skrzyżowaniu z ul. Śniadeckich.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W połowie października Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg dotyczący dwóch zadań: budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej od ul. Stolarskiej do skrzyżowania z ul. Słoneczną i Ostroroga oraz budowę trasy rowerowej w pasie drogowym ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Stolarskiej do ul. Roosevelta, wraz z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu z ul. Śniadeckich.

Postępowanie przetargowe zostało unieważnione ze względu na "przekroczenie przez wycenę wykonawcy przypisanych do poszczególnych etapów wartości procentowych - określanych na podstawie posiadanego przez zamawiającego kosztorysu inwestorskiego". Mówiąc prościej: oczekiwania finansowe startujących w przetargu podmiotów nie pokryło się z możliwościami miasta, co w ostatnich miesiącach zdarza się regularnie.

PIM nie rezygnują z realizacji zadania i na przełomie 2018 i 2019 roku rozpisane zostanie kolejne postępowanie. Odpowiedzialna za inwestycję spółka chciałaby jednak przeznaczyć na nią więcej pieniędzy.

- W międzyczasie, z uwagi na wysokość złożonych ofert www. postępowaniu, Spółka zawnioskowała do Dysponenta zadania inwestycyjnego tj. Zarządu Dróg Miejskich, o zwiększenie środków finansowych na jego realizację. Decyzja o ich ewentualnym przyznaniu zostanie podjęta na najbliższej sesji Rady Miasta - poinformowały PIM w odpowiedzi na nasze pytania.

Reklama