Reklama

Brutalne zabijanie karpi na targowisku. Mężczyzna obcinał rybom głowy tępą gilotyną [UWAGA! DRASTYCZNE WIDEO]

W sieci wybuchła dyskusja w związku z nagraniem wideo opublikowanym na facebookowym profilu o nazwie: Bojkotujemy sklepy sprzedające żywe ryby.

- Na targowisku w Krotoszynie mężczyzna zabija karpie gilotyną bez uprzedniego ich ogłuszenia. Karpie są przytomne, a gilotyna najwyraźniej strasznie tępa. To ewidentne łamanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt! Złożymy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury! - zapewniają aktywiści odpowiedzialni za moderowanie strony.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Film otrzymaliśmy od świadka zdarzenia. Niestety nie powiedział nam gdzie to się odbywało. Dość szybko ustaliliśmy jednak miejscowość i już następnego dnia poprosiliśmy policję o to by podjęła odpowiednie kroki. Zabijanie ryb bez ogłuszenia jest niezgodne z przepisami. Na filmiku widać, że ta gilotyna była tępa i ryby musiały cierpieć. Mamy nadzieję, że policja zareagowała i już dziś o takim procederze na krotoszyńskim targowisku nie ma mowy - mówi dziennikarzom portalu WLKP24.info Anna Plaszczyk, aktywistka w Fundacji Viva.

Aktywiści twierdzą, że jest to najbardziej drastyczne nagranie, jakie otrzymali w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro