Reklama

Brutalne zabijanie karpi na targowisku. Mężczyzna obcinał rybom głowy tępą gilotyną [UWAGA! DRASTYCZNE WIDEO]

W sieci wybuchła dyskusja w związku z nagraniem wideo opublikowanym na facebookowym profilu o nazwie: Bojkotujemy sklepy sprzedające żywe ryby.

- Na targowisku w Krotoszynie mężczyzna zabija karpie gilotyną bez uprzedniego ich ogłuszenia. Karpie są przytomne, a gilotyna najwyraźniej strasznie tępa. To ewidentne łamanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt! Złożymy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury! - zapewniają aktywiści odpowiedzialni za moderowanie strony.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


- Film otrzymaliśmy od świadka zdarzenia. Niestety nie powiedział nam gdzie to się odbywało. Dość szybko ustaliliśmy jednak miejscowość i już następnego dnia poprosiliśmy policję o to by podjęła odpowiednie kroki. Zabijanie ryb bez ogłuszenia jest niezgodne z przepisami. Na filmiku widać, że ta gilotyna była tępa i ryby musiały cierpieć. Mamy nadzieję, że policja zareagowała i już dziś o takim procederze na krotoszyńskim targowisku nie ma mowy - mówi dziennikarzom portalu WLKP24.info Anna Plaszczyk, aktywistka w Fundacji Viva.

Aktywiści twierdzą, że jest to najbardziej drastyczne nagranie, jakie otrzymali w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro