Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Od piątku „Trójka” zamiast na Wilczak jeździ na Połabską

sw
piątek, 14.12.2018 r.
godz. 17.20
sw | piątek, 14.12.2018 r., godz. 17.20
Od piątku „Trójka” zamiast na Wilczak jeździ na Połabską
fot. Włodzimierz Hoppel

W związku z budową trasy naramowickiej, zamknięta została tramwajowa pętla na Wilczaku. Wkrótce zostanie ogrodzona i rozpocznie się tam wycinka drzew.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W pierwszej kolejności budowniczowie nowej trasy tramwajowej zajmą się przebudowaną istniejącej infrastruktury torowej i sieci trakcyjnej na pętli Wilczak. Następnym krokiem ma być rozbiórka przystanku, szyn i podkładów. Postęp w przebiegu prac związany jest z warunkami atmosferycznymi.

Rozpoczynające się w piątek prace wymuszają zmianę trasy tramwajowej linii nr 3. Od 14 października jednym jej końcem zamiast Wilczaka, będzie Połabska. Według nowych wytycznych „Trójka” z ul. Winogrady skręca więc w ul. Murawa i Al. Solidarności. Sytuacja nie zmieni się przez następne kilka miesięcy. Pętla Wilczak zostanie ponownie oddana do użytku we wrześniu przyszłego roku.

Oto nowa trasa linii nr 3:
GÓRCZYN - Głogowska - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - Jana Pawła II - Rondo Środka - Wyszyńskiego - Małe Garbary - pl. Wielkopolski - pl. Ratajskiego - Fredry - Most Teatralny - Pułaskiego - Winogrady - Murawa - Solidarności - POŁABSKA

Pasażerowie zainteresowani dostaniem się w okolice Wilczaka mogą korzystać z istniejących już linii autobusowych. - Z okolic Garbar można pojechać ulicą Szelągowską autobusami linii nr: 47, 51, 67, 74, 90 i 911. Z kolei od skrzyżowania ulic Słowiańskiej i Murawa, gdzie na przystanku "Os. Pod Lipami" od 14 grudnia zatrzymywać się będzie także tramwaj linii nr 3 (kursują tą trasą tramwaje linii nr 4 i 10) w rejon pętli Wilczak można dojechać autobusami linii nr 74 i 90 - czytamy w komunikacie ZTM-u.

Reklama