Reklama
Reklama

Wiceprezes i dyrektor Solarisa usłyszeli zarzuty. Prokurator złożył wnioski o tymczasowe aresztowanie

fot. Solaris Bus & Coach
fot. Solaris Bus & Coach

Do zatrzymania dwóch pracowników Solarisa doszło w środę. Dziś poinformowano, że obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty.

W środę funkcjonariusze CBA zatrzymali wiceprezesa i dyrektora handlowego Solaris Bus&Coach -Agenci CBA z Białegostoku zatrzymali pod Poznaniem członka zarządu producenta pojazdów taboru miejskiego, a w Warszawie jednego z dyrektorów handlowych tej firmy. Funkcjonariusze łotewskiej służby antykorupcyjnej KNAB zatrzymali w Rydze 4 osoby: wśród nich dyrektora odpowiedzialnego w lokalnej miejskiej spółce komunikacyjnej Rigas Satiksme za przetargi i osoby, które pomogły w ukryciu 800 000 euro łapówki - informował Piotr Kaczorek z CBA.

Łapówka miała pomóc w podpisaniu kontraktu na prawie 200 pojazdów dla Rygi. 800 tysięcy euro łapówki przepuszczono przez spółki z Cypru, Chin czy Łotwy, które miały świadczyć "usługi konsultingowe". Informacje o zainteresowaniu CBA spółką potwierdził w komunikacie prasowym Mateusz Figaszewski, który jednak odmówił komentarzy na temat toczącego się postępowania -Solaris nie akceptuje jakichkolwiek zachowań swoich pracowników, spółek zależnych czy powiązanych z nim interesariuszy, które mogłyby być uznane za nielegalne - podsumował rzecznik spółki.

Forbes poinformował, że zatrzymani usłyszeli zarzuty -Mówimy tu o przestępstwie tzw. niegospodarności i tzw. prania pieniędzy. Podejrzanym zarzuca się wyprowadzenie ze spółki pieniędzy w kwocie około miliona euro pod pozorem zapłaty za usługi konsultingowe dla firmy cypryjskiej i firmy chińskiej, a także tzw. pranie pieniędzy pochodzących z korzyści związanych z popełnieniem tego przestępstwa - informuje na łamach gazety Jacek Pawlak, rzecznik Prokuratury Rejonowej z Poznania.

Ponadto prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie obu zatrzymanych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro