Reklama
Reklama

Czekasz na kuriera? Przestępcy próbują to wykorzystać

fot. Marcin Obara/PAP
fot. Marcin Obara/PAP

Polacy coraz chętniej kupują przez Internet, a grudzień to szczególnie intensywny czas dla sklepów i kurierów. Próbują to wykorzystać przestępcy.

Do tej pory przestępcy brali na cel przede wszystkim klientów banku. Teraz portal Wirtualna Polska informuje, że zachować czujność powinni oczekujący na przesyłki z prezentami -Wysyłka pod wskazany adres jest droższa. Prosimy dopłacić 74 grosze, brak dopłaty oznacza anulowanie zamówienia - takie i podobne smsy w ostatnim czasie trafiają na polskie numery telefonów. Do wiadomości dołączony jest link prowadzący do strony, która udaje popularne centrum płatności. Strona jest oczywiście fałszywa i służy jedynie wyłudzeniu danych do konta bankowego.

Sposoby oszustów są bardzo różne. Fałszywa wiadomość może przyjść smsem, ale może też mailem. Przed takim oszustwem już kilka dni temu ostrzegał InPost -Wiadomość zawiera link do pliku z niebezpieczną zawartością. Jego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera, wyłudzeniem danych lub ich utratą - informował na łamach wp.pl Wojciech Kądziołka, rzecznik firmy.

Przedstawiciele policji proszą o zwiększoną ostrożność i wyjaśnianie wszystkich wątpliwości z przedstawicielami sklepu lub firmy kurierskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
3.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro