Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Remont wiaduktu nad PST: znaleziono miejsce dla rowerzystów

sk
środa, 12.12.2018 r.
godz. 12.22
sk | środa, 12.12.2018 r., godz. 12.22
Remont wiaduktu nad PST: znaleziono miejsce dla rowerzystów
fot. Czytelnik

W planach remontu wiaduktu nad trasą PST wzdłuż ulicy Szymanowskiego znalazło się jednak miejsce dla ruchu rowerowego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Po ogłoszeniu szczegółów tej inwestycji pojawiło się wiele głosów zarzucających urzędnikom, że choć deklarują oni wsparcie dla rowerzystów, to na wiadukcie nie będzie miejsca dla bezpiecznego ruchu jednośladów.

Zastępca prezydenta, Mariusz Wiśniewski, polecił PIM i ZDM ponowną analizę projektu i okolicznej infrastruktury rowerowej. Ostatecznie udało się znaleźć rozwiązanie, o które postulowali m.in. okoliczni mieszkańcy i miejscy radni.

Ruch rowerowy będzie odbywać się po pasie przeznaczonym dla autobusów. - Podczas prac projektowych została przeanalizowana możliwość poprowadzenia ruchu rowerowego wydzieloną drogą przeznaczoną tylko dla rowerzystów. Jednak ze względów technicznych oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego wykluczono taką możliwość. Tylko całościowa przebudowa istniejącego obiektu łącznie z budową nowych fundamentów, podpór, przyczółków i zmianą lokalizacji schodów pozwoliłaby na takie rozwiązanie. Wiązałoby się to również z częściowym wyłączeniem z ruchu tramwajów na trasie PST na czas budowy - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace związane z remontem wiaduktu potrwają do września 2020 roku. Na inwestycję zarezerwowano 17 mln zł.

Reklama