Reklama
Reklama

Policja stworzyła specgrupę "Speed". Wpadniesz w ich ręce, możesz stracić prawo jazdy

fot. KSP w Warszawie

Specjalną grupę do walki z kierowcami przekraczającymi prędkość powołano w Komendzie Stołecznej Policji. Na wyposażeniu policjantów jest między innymi najnowszy radiowóz Kia Stinger GT.

Nadmierna prędkość to wciąż jeden z głównych problemów na polskich drogach i jednocześnie najczęstsza przyczyna wypadków drogowych -Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, Komendant Stołeczny Policji powołał zespół złożony z policjantów warszawskiej "drogówki", których wspierają funkcjonariusze z innych wydziałów. "Speed" ma ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości - informuje policja.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Na wyposażeniu specgrupy są między innymi nieoznakowane radiowozy BMW oraz najnowszy nabytek warszawskiej policji - oznakowany radiowóz Kia Stinger GT. Auto może rozpędzić się do 100km/h w czasie niespełna pięciu sekund, a jego maksymalna prędkość to 270 km/h.

Grupa działa od kilku tygodniu na terenie całego warszawskiego garnizonu i już może pochwalić się sporymi sukcesami - Policjanci namierzyli 975 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Aż 209 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci stwierdzili blisko 180 innych wykroczeń popełnionych przez kierujących. W trakcie działań nałożono 612 mandatów karnych, 593 razy zastosowano pouczenia, a w 11 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali również 41 dowodów rejestracyjnych - podsumowuje policja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro