Reklama
Reklama

Kolejny Irańczyk zatrzymany przez Straż Graniczną na Ławicy. Tym razem udawał Bułgara

fot. Port Lotniczy Poznań-Ławica

Poznańscy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, który legitymował się bułgarskim dowodem osobistym. Dokument nie był jego.

- W piątek, 07.12.2018 r. w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Poznaniu-Ławicy do kontroli granicznej zgłosił się mężczyzna, który przyleciał z Aten. W trakcie kontroli, mężczyzna przedstawił bułgarski dowód osobisty. Dowód ten został jednak wcześniej zgłoszony jako zagubiony przez właściciela - czytamy w komunikacie Straży Granicznej.

Jak się zaraz okazało - 39-latek wcale nie jest Bułgarem, a obywatelem Iranu. Dowód, którym się legitymował był wprawdzie autentyczny, jednak dotyczy zupełnie innej osoby. Irańczyk próbował wykorzystać podobieństwo z obywatelem Bułgarii, na który został wystawiony. Mężczyzna usiłował przedostać się Stanów Zjednoczonych, Polska miała być tylko przystankiem. Podróż rozpoczął w Atenach, gdzie zapłacił 5 tys. euro za zorganizowanie podróży. Kolejne 5 tys. miał zapłacić już po dotarciu do Ameryki.

- W związku z popełnieniem przestępstwa przez Irańczyka wszczęto postępowanie przygotowawcze i mężczyźnie przedstawiono zarzut - informuje Joanna Konieczniak, major Straży Granicznej. Obywatel Iranu przyznał się do posłużenia się nie swoim dokumentem, w związku z czym cudzoziemiec zostanie ukarany mandatem. Komendant poznańskiej Straży Granicznej wszczął też postępowanie odnośnie wydalenia mężczyzny z kraju. - Irańczyk na podstawie postanowienia poznańskiego sądu, osadzony został w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim - donosi Konieczniak.

Niedawno inny obywatel tego kraju próbował przedostać się przez Poznań wykorzystując oszustwo z dokumentami. Pisaliśmy o tym w artykule: Ławica: Irańczyk podawał się za Ekwadorczyka. Paszport kupił za 300 euro.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
30.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro