Reklama
Reklama

Od niedzieli szybciej dojedziemy pociągiem do Piły

fot. BS

Choć remont szlaku kolejowego pomiędzy Poznaniem a Piłą jeszcze się nie zakończył, to wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy skróci się czas podróży na tej trasie.

W październiku zakończył się generujący najwięcej problemów dla pasażerów remont na jednotorowym odcinku pomiędzy Obornikami a Dziembówkiem. Dziś pociągi kursują na całej trasie, a pasażerowie nie muszą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Do końca remontu pozostał jednak jeszcze rok, a kolejne prace rozpoczną się już w styczniu. Będą one jednak prowadzone na odcinkach dwutorowych, a w związku z tym nie powinny generować większych utrudnień dla pasażerów.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA

Po zakończeniu wszystkich prac czas podróży pomiędzy Poznaniem a Piłą ma się skrócić z 120 do 80 minut. Tymczasem okazuje się, że najszybsze pociągi pośpieszne już od niedzieli zbliżą się czasem przejazdu do 80 minut. Dziś najszybsze pociągi pokonują tę trasę w czasie 1:45 - 1:48, a od niedzieli będzie to 1:26 - 1:28.

Przyśpieszą również pociągi osobowe obsługiwane przez Polregio. Dziś na podróż pociągiem osobowym trzeba poświęcić od 1:52 do nawet 2:19. Po wprowadzeniu nowego rozkładu czas ten skróci się do 1:41 - 2:08.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro