Adam Nawałka: nie chcę słyszeć krytyki stanu boiska

W piątkowy wieczór Adam Nawałka mógł cieszyć się z pierwszej wygranej w roli trenera Lecha Poznań.

Kolejorz pokonał 2:0 zespół Śląska Wrocław. - Był to trudny mecz, tak jak się spodziewaliśmy. Gra Śląska jest lepsza niż jego wyniki, a dzisiaj się to potwierdziło. Szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy problemy z wypracowywaniem sobie sytuacji - ocenił szkoleniowiec.
Stan murawy na Stadionie Poznań znów daleki był od ideału. - Murawa nie ułatwiała nam zadania, ale nie szukam w niej usprawiedliwienia i już wcześniej powiedziałem zawodnikom, że nie chcę słyszeć krytykowania stanu boiska. Przez mróz musieliśmy trenować na głównej płycie. Chciałbym podziękować osobom, które dbały o jej jak najlepszy stan - podkreślił trener Lecha.

Dla Kolejorza to ważny krok, ale w Poznaniu dalecy są od hurraoptymizmu i myślą już o kolejnych starciach. - W drugiej połowie graliśmy konsekwentnie i dało to efekt w postaci dwóch bramek. Chcę za to pochwalić drużynę. Cały czas pracujemy, widać postęp, Cieszą 3 punkty i już po ostatnim gwizdku zaczęliśmy przygotowania do meczu z Zagłębiem Sosnowice - zapewnił Adam Nawałka.