Reklama
Reklama

Czego pragną kobiety? Interesujące badanie zlecone przez urząd miasta

archiwum | fot. Włodzimierz  Hoppel
archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel

Okazuje się, że dla kobiecej strony Poznania najważniejsze są atrakcyjne otoczenie i bezpieczeństwo. Dyskryminacja nie jest dla nich poważnym problemem.

Badanie, o którym poinformowała Gazeta Wyborcza, wykazało, że poznanianki są kobietami aktywnymi. Ich zdaniem priorytetami w polityce miasta powinna stanowić atrakcyjność otoczenia i bezpieczeństwo. Kobiety, które stanowią 53% ogółu mieszkańców miasta chcą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym, chętnie życzyłyby sobie większej i lepszej oferty wydarzeń rozrywkowych. Denerwuje je nieład w przestrzeni publicznej i domagają się polityki "zero-tolerance" względem agresywnych kiboli. Z badań nie wynika natomiast, aby poznanianki czuły się dyskryminowane ze względu na płeć.

Poznanianki, bardziej niż poznaniacy, cenią lokalne struktury i sąsiedzką współpracę. Współpracują chętniej także ponad podziałami. Z raportu wynika, że kobiety w stolicy Wielkopolski są aktywne, a najczęściej pracują opiece zdrowotnej i pomocy społecznej, w edukacji, administracji publicznej, finansach, ubezpieczeniach i gastronomii. Panie zdają się mieć też większą od mężczyzn empatię i wrażliwość na los osób starszych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro